środa, kwietnia 01, 2020

"Podróż Cilki" Heather Morris


     Tytułowa Cilka po latach spędzonych w Auschwitz zostaje oskarżona o współpracę z Niemcami i tym samym skazana na 15 lat łagru na Syberii. Od tej chwili jej walka o przetrwanie rozpoczyna się na nowo i tylko ona sama wie ile będzie ją to kosztowało. „Podróż Cilki” to kontynuacja bardzo popularnej książki „Tatuażysta z Auschwitz”. Ta część skupia się na jednej z bohaterek, jej losach i drodze do wolności.

     Książka dość ciekawa, jednak mam z nią mały problem. Nie do końca jestem pewna, czy dalsze części powinny powstawać. Idąc tym tropem, autorka byłaby w stanie wydać bardzo dużą ilość kolejnych części opowiadających o losach innych bohaterów, ale czy to nie spowoduje, że czytelnik się znudzi? Zarówno niedosyt jak i nadmiar pewnych historii może człowieka skutecznie zniechęcić. Na miejscu autorki zostałabym przy 2 dość dobrze napisanych książkach i nie brnęłabym już dalej w ten ich świat. Z mojej strony liczę, że to ostatnia część, ale jednocześnie fanom tego typu literatury polecam, bo wydaje mi się, że warto byście poznali dalsze losy Cilki!


Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Marginesy

3 komentarze:

 1. Najpierw muszę zapoznać się z pierwszym tomem.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam jeszcze pierwszej części, ale na pewno nadrobię zaległości. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Tatuażysty jeszcze nie czytałam, chociaż mam w planach, więc naturalnie po kontynuację w najbliższym czasie nie sięgnę. Będę jednak miała ją na uwadze i rozważę przyszłą lekturę.
  Piękna zakładka! :) Pozdrawiam! włóczykijka z Imponderabiliów literackich

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi miło jeśli zostawisz po sobie ślad. Pozdrawiam!

Copyright © 2016 Zakładki Made by A. , Blogger