czwartek, maja 09, 2019

"Alyssa i obłęd" A.G. Howard


    Od wydarzeń z pierwszego tomu minęło już trochę czasu. Alyssa stara się wrócić do dawnego życia. Pochłania ją sztuka, chłopak i rozmyślania o wymarzonych studiach. Jak typowa nastolatka zmaga się z nadopiekuńczą matką, a jej największy problem, to zbliżający się bal szkolny. Pozorną zwyczajność burzy pojawienie się dawnego znajomego - Morfeusza, który próbuje nakłonić Alyssę, by mu pomogła. Jak się okazuje Kraina czarów powoli wnika do świata Alyssy zagrażając tym samym bezpieczeństwu dziewczyny, jej bliskich i wszystkich pozostałych. Co zrobi Alyssa? Czy da się porwać przygodzie w tej magicznie i nierównej walce o lepsze jutro?


„Alysso, ofiarowano ci szansę przeżycia dwóch żyć i dwóch miłości. To istny cud. Ceń ten dar za to, czym jest. Do zobaczenia wkrótce w Krainie Czarów.”


    Drugi tom serii jest odrobinę mniej magiczny niż jego poprzednik. Zakochana w całej tej czarodziejskiej aurze, trochę tęskniłam za magią pierwszej części, jednak nie wpłynęło to znacząco na moją ocenę książki, która jako kontynuacja bardzo dobrego pierwszego tomu, również dała radę! Polubiłam tajemniczego i dość mrocznego Morfeusza, a i sama Alyssa wydaje się w tej części bardziej dojrzała. Myślę, że doświadczenia z poprzedniego tomu wzmocniły ją, jako postać.  Przez ostatnie dość trudne dni nie do końca miałam nastrój na cokolwiek, jednak chwile relaksu przy tej książce pozytywnie wpłynęły na moje lepsze samopoczucie. Książka dzięki swojej specyficznej magicznej aurze skutecznie mnie odstresowała i już teraz jestem ciekawa, co przyniesie trzeci tom. 
 A wy? Dacie się porwać magicznej fabule, ciekawym zwrotom akcji i fantastycznej atmosferze tej książki? Szczerze zachęcam do sięgnięcia po oba tomy tej zaczarowanej serii!


Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu UROBOROS

16 komentarzy:

 1. Ta część jeszcze przede mną :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiele osób poleca tę serię i chciałabym się kiedyś za nią zabrać, chociaż nie wiem, czy starczy mi na nią czasu. Z opisu wydaje się być naprawdę dobra, ale jakoś nie jestem do niej w 100% przekonana.

  OdpowiedzUsuń
 3. Magiczne klimaty przyciągają mnie, chętnie wchodzę w takie światy. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta seria jakoś w ogóle do mnie nie przemawia :/

  OdpowiedzUsuń
 5. Słyszałam wcześniej o tej książce. Może się na nią skuszę w najbliższym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam pierwszy tom i bardzo podobało mi się to szaleństwo:) świetny pomysł, fajna realizacja. Kontynuacja czeka na półce.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwsza cześć jeszcze przede mną:)
  Okładka cudowana:D

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie czytałam jeszcze pierwszej części, ale chcę dać jej szansę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie czytałam fantastyka to nie za bardzo moje klimaty

  OdpowiedzUsuń
 10. Właśnie zastanawiałam się nad tymi książkami, bo chciałam sobie zrobić taką półkę, gdzie będzie królowała Alicja ;) I to w różnych odsłonach ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Wybacz nie przeczytałam twojej recenzji, bo chciałabym przecZytać tom I i nie będę wyprzedzać wydarzeń 😁

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam nadzieję, że uda mi się przed wydaniem tomu trzeciego przeczytać dwa pierwsze, bo czekają na półce na swoją kolej :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ajj, naczytałam się już tylu dobrych słów na temat tych książek, a jeszcze po nie nie sięgnęłam. Co jest ze mną nie tak? Muszę to nadrobić. I to koniecznie! ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie znam tej serii, ale z chęcią się za nią rozejrzę. Brzmi naprawdę interesująco.

  OdpowiedzUsuń
 15. Raczej nie dla mnie. Lubię fantasy, ale gdy jest mniej skierowane do nastolatków, a ta seria wygląda mi na typową młodzieżówkę.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi miło jeśli zostawisz po sobie ślad. Pozdrawiam!

Copyright © 2016 Zakładki Made by A. , Blogger