środa, września 05, 2018

"Uleczę twe serce" Tillie Cole

     
     „Uleczę twe serce” to druga część serii "Kaci Hadesa", która opowiada o losach Delilah i Kylera. Delilah jest bez granic poświęcona sekcie. Nazywana „przeklętą potomkinią Ewy” żyje w przeświadczeniu, że jej piękno to przekleństwo i póki swą urodą wabić będzie mężczyzn, nie dostąpi zbawienia. Wierzy nie tylko w słuszność, ale i we wszystkie, nawet najbardziej absurdalne i bezwzględne działania Zakonu. Gdy nagle zostaje wyrwana z miejsca, które dotąd było jej domem, jedyne czego pragnie to tam wrócić. Krucha i niezwykle piękna dziewczyna ma problem z adaptacją w miejscu tak innym od Zakonu i mimo zła, jakie do tej pory ją spotykało, nie widzi dla siebie szansy w nieznanym dotąd i nowoczesnym świecie.
Kyler wiceprezes gangu motocyklowego. Śmiały i bezwzględny. Jego życie kręci się wokół interesów, alkoholu i pięknych kobiet. Gdy poznaje Delilah, nie przypuszcza, że dziewczyna zdoła ogrzać jego zimne serce. Wie, że musi zachować dystans, jednak gdy to on ma nauczyć Lilah zasad gangu i życia poza murami Zakonu, wie, że bardzo ciężko będzie mu trzymać się od tej pięknej dziewczyny z daleka.
Jak potoczą się losy tej pary? Czy dwa różne światy zdołają połączyć się w jeden?
     Druga część serii jest bardzo podobna do pierwszej, jednak zdecydowanie bardziej mroczna. Brutalność, ostry język, przekleństwa i sex - w tej książce to codzienność. Autorka po raz kolejny zaskakuje stylem, a jej bohaterowie nie przebierają w słowach, przez co fabuła zyskuje ostry, surowy i gangsterski klimat. Starcie dwóch zupełnie innych postaci daje nam ciekawą mieszankę emocji i zaskakujących sytuacji. Jeśli pierwsza część przypadła wam do gustu, to druga część jest niemal obowiązkowa. Nie wiem jak wy, ale ja od czasu do czasu lubię przeczytać coś mniej cukierkowego, a ta książka zdecydowanie nie jest przesłodzona. Książkę polecam, jednak nie ukrywam, że moje serce bardziej skradła pierwsza część „To nie ja, kochanie”.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję  Editio Red


18 komentarzy:

 1. Przede mną jeszcze lektura pierwszej części. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnio jestem zmęczona romansami, dlatego chociaż fabuła wydaje się być naprawdę ciekawa to mimo wszystko chyba sobie ją odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałam tak ostatnio z fantastyką, także doskonale rozumiem :)

   Usuń
 3. Zdecydowanie chętnie przeczytałabym na początek pierwszy tom! Trochę oderwania się od takich cukierkowych powieści pewnie zle by mi nie zrobiło. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnio mam przesyt tych słodkich, więc chętnie sięgam po bardziej pikantne książki :D

   Usuń
 4. Całkiem ciekawie się zapowiada, zacznę lekturę jednak od części pierwszej :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zupełnie się z tym nie spotkałam, ale pewnie kiedyś i na te książki trafię :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak jak i pierwszy tom znowu pozytywne recenzje 😍 fakycznie musi być dobra ta książka...zaraz wyjdzie III tom a ja nadal nie przeczytałam pierwszego 😁 czas się za to zabrać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nigdy nie słyszałam o tej autorce. Zapowiada się mroczna lektura, może kiedyś sięgnę po pierwszą część i spróbuję. Temat sekt w literaturze jest dla mnie fascynujący.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie planowałam lektury żadnej z części, ale przekonałaś mnie tym, że nie jest to cukierkowe i ten motyw gangsterski - podoba mi się :)

  www.zycieblondynki.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie czytałam jeszcze pierwszej części, ale gdzieś mi się już obiła o uszy. Zainteresowała mnie właśnie tym, że nie jest taka cukierkowa :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Dobra recenzja, ale klimat książki - zdecydowanie nie mój. Nie przepadam za tego typu książkami. Chociaż przyznaję, że fabuła nieco intryguje, raczej nie skłaniam się ku przeczytaniu jej...

  OdpowiedzUsuń
 11. Pierwszego tomu jeszcze nie czytałam, ale może kiedyś się skuszę:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi miło jeśli zostawisz po sobie ślad. Pozdrawiam!

Copyright © 2016 Zakładki Made by A. , Blogger