środa, sierpnia 22, 2018

"Lato z ciotką spirytystką" Danuta Korolewicz


     
     Magda mieszka i studiuje w Toruniu. Gdy jest już niemal pewna, że całe lato spędzi w rodzinnym mieście na użalaniu się nad nieudanym związkiem, dostaje telefon od ciotki, że miejsce pracy w bibliotece w Warbie czeka właśnie na nią. Uradowana zabiera się za pakowanie, by już wieczorem stanąć przed domem cioci Walerii. Warba to mała miejscowość, jednak na tyle interesująca, że dziewczyna z pewnością nie będzie się nudzić. Niedzielna Trybuna Parkowa dostarcza mieszkańcom wrażeń ciekawszych niż kabaret, a i sami mieszkańcy są dość specyficzni. Nie trzeba daleko szukać, bo chociażby ciotka Waleria to znane na całe miasteczko medium. Czwartkowe seanse spirytystyczne które organizuje, przyciągają całą śmietankę towarzyską Warby. Gdy miasteczkiem wstrząsa nagła i zaskakująca zbrodnia, dziewczyna poczuwa się w obowiązku, by rozwikłać tajemnicę tej zagadkowej śmierci. Czy malownicze miasteczko jest siedzibą gangsterów, a nieoczekiwane morderstwo to tylko początek zbrodni na szeroką skalę? Czy w całym tym szaleństwie znajdzie się choć odrobina miejsca na miłość?
 ‌    Nigdy wcześniej nie miałam okazji czytać książek pani Danuty Korolewicz, jednak dzięki uprzejmości wydawnictwa Lucky, otrzymałam taką możliwość. Spotkanie z autorką uważam za niezmiernie udane. Pani Danucie udało się połączyć kryminał z komedią, dzięki czemu mamy w rękach mieszankę wybuchową. Zaskakujące wątki kryminalne przeplatane nietuzinkowymi żartami i zabawnymi sytuacjami to idealne połączenie.  Sama fabuła ciekawa i wciągająca. Początkowo rozwija się powoli, by z czasem niespodziewanie ruszyć i totalnie nas porwać. Barwne postaci, ciekawe zwroty akcji i zagadka, której rozwiązania nawet się nie spodziewamy. Jestem fanką komedii kryminalnych i w tym wydaniu kupuję ją w całości. „Lato z ciotką spirytystką” to idealna lektura na letni wieczór i zapewniam was, że autorka postarała się, by skutecznie wam go umilić.


Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu LUCKY

13 komentarzy:

 1. Będę miała tę książkę na uwadze, kiedy będę miała ochotę na coś lżejszego do czytania.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To bardzo fajna i lekka opcja, gdy na głowie za dużo :D

   Usuń
 2. Komedia kryminalna to bardzo fajny gatunek, a rzadko można znaleźć książki, w których umiejętnie jest to połączone, dlatego chętnie przeczytałabym tę pozycje! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda! W tym gatunku polecam też książkę "Trup na plaży..." :)

   Usuń
 3. Fajna recenzja i fajny blog. Dzięki za odwiedziny u mnie !

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdecydowanie nie jest to coś po co bym sięgnęła w pierwszej kolejności. Jeśli kryminał to stawiam raczej na mocne brzmienia :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiadomo, że nie wszystkim musi pasować takie połączenie :)

   Usuń
 5. Dla relaksu w sam raz, czasem potrzebuję takich lekkich książek :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi miło jeśli zostawisz po sobie ślad. Pozdrawiam!

Copyright © 2016 Zakładki Made by A. , Blogger